Fundatia Alexandrion Group va invita sa aflati mai multe despre proiectele sale de responsabilitate sociala vizitand standul sau din cadrul Festivalul National al Organizatiilor Neguvernamentale din Romania.

ONGfest - cel mai de anvergura eveniment al sectorului neguvernamental din Romania, promotor al participarii publice, al comportamentului filantropic si voluntar, va avea loc de vineri pana duminica (7-9 mai), intre orele 10.00 - 18.00, in Parcul Unirii (cel din fata magazinului cu acelasi nume) din Bucuresti .

Organizat anual, ONGFest isi propune sa contribuie la sporirea numarului de cetateni implicati activ in comunitate, la dezvoltarea spiritului asociativ si la cresterea implicarii asociatiilor si fundatiilor din Romania in societate.

In cadrul acestui eveniment, Fundatia Alexandrion Group – una dintre putinele fundatii corporatiste si probabil singura apartinand unui producator de bauturi alcoolice din Romania, va incerca sa gaseasca cu sprijinul dvs, in cadrul campaniei sale de reducere a accidentelor datorate consumului de alcool, cel mai bun slogan “don’t drink and drive”.