Joi, 24 septembrie a.c., Forumul Donatorilor din Romania a organizat, sub patronajul Excelentei Sale, Dl. Øystein Hovdkinn, Ambasadorul Regatului Norvegiei la Bucuresti, ceremonia de decernare a premiilor pentru „Cele Mai Bune Rapoarte Anuale” realizate de ONG-uri din Romania.

In cadrul acestei ceremonii Fundatia Alexandrion Group a premiat cu 700 de euro Asociatia Evolution pentru „Cel mai bun raport anual realizat de ONG-uri mici”

Ceilalti castigatori ai acestei competitii au fost:

·         Premiul pentru cel mai bun raport anual realizat de ONG-uri mari a fost castigat de Fundatia Cote

·         Premiul pentru cel mai bun raport anual realizat de ONG-uri  medii a fost castigat de Asociatia pentru Dezvoltare Durabila ViitorPlus

·         Premiul pentru raportul cu cea mai buna reflectare a activitatii de voluntariat a fost castigat de organizatia Caritas Eparhial

·         Premiul pentru cea mai buna reflectare a activitatii de instruire a fost castigat de ADES

·         Premiul Un pas spre sustenabilitate a fost castigat de Asociatia Handicapatilor Neuromotori  jud Hunedoara

·         Premiul special  pentru cel mai bun raport de responsabilitate sociala a fost castigat de Petrom SA

·         Diploma speciala pentru organizatii foarte mari a fost castigata de Funda?ia Român? pentru Copii, Comunitate ?i Familie

Jurizarea rapoartelor inscrise in concurs s-a realizat de catre o echipa formata din Costel Slave – Eurosucces Consulting SRL, Andreea Rotaru – Fundatia Alexandrion, Monica Loloiu – reprezentata Comisia Europena in Bucuresti, Corina Printea – ProVobis, Aurelia Grigore – Fundatia pentru Dezvoltarea Societatii Civile, Emanuela Pendiuc – TVR3, Eli Roman – TMCTV, Mihaela Radulescu – membru de onoare al FDR.